دنبال چی میگردی؟

آیا شما کاربر جدید هستید؟

ثبت نام حساب کاربری شما

تماس با ما

ایمیل :

تلفن :

Hi@yadease.com

43847420(021)

چگونه خود آموزی کنیم؟ 00 نظر

چگونه خود آموزی کنیم؟

چگونه خود آموزی کنیم؟

آیا می توانید آموزگار خود باشید؟ البته. فقط نیازمند تمایل به یادگیری و خود منضبط بودن برای حفظ تمرکز، دارید.

 

بخش اول: نمایش کنجکاوی

1. کنجکاو باشید. ذهن کنجکاو به دنبال تحصیل کردن است. با پرسیدن سوالات، می توانید چیزهایی را که بسیاری از مردم نمی دانند و هرگز نمی دانستند، پیدا کنید. هیچ محدودیتی برای تعداد سوالاتی که می توانید بپرسید یا باید بپرسید، وجود ندارد. توجه داشته باشید که بعضی از افراد با سوالات اذیت می شوند. هر ‌قدر کمتر بدانید و عجول تر باشید، سوالات بیشتر اذیتتان می کنند، این خود حرف های زیادی برای گفتن دارد.

2. چیز هایی که هیچ چیز در مورد آن ها نمی دانید را، بخوانید، تماشا کنید و ببینید. سعی کنید ذهن خود را با یادگیری مسائل فراتر از حوزه ی راحتی خود و توجه به اینکه دیگران چطور در مورد مسائل مختلف تفکر می کنند و آن ها را درک می کنند، توسعه دهید.

  • اگر تا به حال فقط فیلم های رمانتیک و کمدی تماشا کرده اید، این بار به تماشای یک فیلم یا مستند اکشن بنشینید.
  • اگر تا به حال فقط کتاب های کمیک خوانده اید، این بار به مطالعه ی یک رمان بپردازید.
  • اگر تا به حال فقط برای دیدن رالی ماشین رفته اید، این بار به تماشای یک موزه بروید.

3. خود را به چالش بکشید. کنجکاوی یعنی این که خود را در موقعیتی فراتر از عادت های قدیمیتان ، قرار بدهید. هنگام تلاش برای یادگیری چیزهای جدید، زمان هایی وجود خواهد داشت که از عمق وجودتان احساس ناراحتی کنید و شاید حتی ناراحت شوید، به خصوص در مواقعی که احساس گنگی و بی سوادی می کنید و یا ارزش ها و باور های شما به چالش کشیده شده است. این ها دقیقا مواقعی هستند که شما باید خود را به یادگیری و برخورد عاقلانه با مسائلی که از آن اجتناب کرده اید، مجبور کنید.

 

بخش دوم: قوی کردن پایه

1. ادبیات بخوانید و تا حد ممکن دستور زبان خود را بهبود ببخشید. آثار ادبی اقصی نقاط دنیا را مطالعه کنید، فکر نکنید فقط آثار ادبی کشور خودتان ارزش مطالعه دارد. با خواندن آثار ادبی نقاط مختلف جهان، به این پی می برید که حتی با یک زبان، تفکرات و زوایای دید مختلفی نسبت به دنیا وجود دارد. هنگامی که احساس صلاحیت در این زمینه کردید، به یادگیری زبان های دیگری بپردازید، در این صورت متوجه می شوید که یادگیری یک زبان متفاوت، آشنایی با فرهنگی جدید است.

2. یادگیری خود را، به فراتر از آنچه مدرسه یا کالج به شما می آموزد، گسترش دهید. در هر موضوعی که قبلا آموختید یا اکنون در حال آموختنش هستید، به دنبال آموختن قسمت های باقیمانده از آن بروید. اگر به شدت در یک موضوع بد بودید، اجازه ندهید این شما را عقب نگه دارد. هر مغز قادر به بازسازی و یادگیری چیزهای جدید است. بسیاری از کتاب های درسی کالج و دبیرستان، هنگام شروع به خود آموزی و یا یادگیری اصول اولیه، مفید هستند. از آن ها برای قرار گرفتن در مسیر درست استفاده کنید، سپس یادگیری خود را فراتر از آن گسترش دهید.

3. روزانه مطالعه کنید. تاریخ جهان را بخوانید و در مورد فرهنگ های مختلف یاد بگیرید. درک تاریخ، کلید درک زمان حال است. این یکی از بهترین روش های خود آموزی است. در مورد افرادی که خود آموزی می کنند، مطالعه کنید. راهنمایی و ایده های زیادی در مورد چگونگی ادامه مسیر خود برای پیشرفت، دریافت خواهید کرد.

4. خود منضبط باشید. خودآموزی نیاز به نظم و انضباط زیادی دارد. همه چیز بستگی به خودتان دارد و شما باید انگیزه خود را حفظ کنید. به خودی خود، توسعه انضباط فردی، بخش مهمی از خودآموزی است.

 

بخش سوم: یادگیری با دیگران

1. با افراد دیگر همکاری کنید. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. خودتان را با افراد تحصیل کرده، گروه ها و بحث هایشان مرتبط کنید. حین خودآموزی، به منظور دریافت مدرک یا حداقل یک گواهینامه، به یک کالج یا آموزشگاه بپیوندید. همچنین شرکت در سمینار، کنفرانس و گفت و گو های گروهی هنگام آموختن، می تواند بسیار برایتان مفید باشد.

2. از تجارب افراد با تجربه در این زمینه، استفاده کنید. آنها تمام این مراحل را گذرانده اند پس بهترین منبع برای راهنمایی شما می باشند. شما می توانید مطالب بسیاری از آن ها یاد بگیرید، کافی است وقت خود را صرف نشستن و گوش دادن به آن ها کنید. ممکن است احساس کنید آنچه که آنها به شما می گویند، قدیمی و عجیب و غریب است. تعصبات خود را کنار بگذارید و واقعا گوش دهید. با وجود تکنولوژی پیشرفته، هنوز مطالبی هستند که فقط از تجارب افراد مسن قابل یادگیری هستند.

3. به دوره های آموزش آنلاین بپیوندید. بسیاری از این دوره ها رایگان هستند و واقعا یادگیری شما را ساده می کنند.

4. عادت ها و رفتار های افراد تحصیل کرده را مشاهده و تحلیل کنید؛ رفتار هایی که به نظرتان برای بهبود ذهن و درک بهتر، مناسب است را قرض بگیرید و آنهایی را که به نظرتان خوب است، مشاهده کنید، یاد بگیرید و اعمال کنید.

5. یک رهبر را برای پیروی و یا به عنوان الگو برای زندگی خود انتخاب کنید. چه کسی کار هایی انجام داده و چیز هایی را گفته است که واقعا شما را مجذوب خود کرده، گوش داده اید و می خواهید آن ها را انجام دهید؟ این ها افرادی هستند که در زندگی را تغییر می دهند و شما می توانید برای بهبود یادگیری و ارتباط خود از آن ها الهام بگیرید.

 

بخش چهارم: یادگیری فراتر از مفاهیم پایه

1. خودآموزی در دین یک راه مهم برای درک عمیق ترین باورها و احساسات بشریت است. هدف همه چیزهایی است که می توانید در مورد هر دین یاد بگیرید و به همه ادیان احترام بگذارید.

2. یاد بگیرید که یک محقق خوب باشید. تحقیقات، بسیاری از پاسخ ها را می یابند، اما بسیاری از مردم صبر و تحمل ندارند تا محققان خوبی باشند. این مهارت بزرگی برای توسعه دادن است، زیرا شما را قادر می سازد تا چیزهای زیادی را بیابید، از ساده ترین تا پیچیده ترین. حتی تحقیقات در مورد مسائلی که باعث چرخیدن زندگی روزمره می شوند، پاسخ های بسیار مفیدی به سوالاتی می دهد که کنجکاوی شما را برانگیخته است، که کمک می کند با آن ها رشد کنید.

هنگام تحقیق یا پیدا کردن چیزی جدید، اگر سوالی در مورد چرایی یا هر سوالی مربوط به آن به موضوع خاص دارید، آن را جستجو کنید.

 

بخش پنجم: از دانش خودتان استفاده کنید

1. سعی کنید مثل یک فرد تحصیل کرده رفتار کنید، مهم نیست که چه احساسی دارید. سعی کنید عمل کنید، سپس از شکست هایتان درس بگیرید.

2. دانش خود را به اشتراک بگذارید. مردم را از طریق صحبت کردن و یا تعامل با آن ها آگاه سازید.

3. اگر یک شهروند آگاه و فعال باشید، می توانید زندگی روزمره ای مثبت ایجاد کنید و حتی ممکن است به قدری مشغول به کار شوید که خود را از درون تغییر دهید.

 

منبع: wikihow

امتیازات بازدید کنندگان

برای ثبت امتیاز لطفا ثبت نام نمایید و یا وارد شوید.

میانگین امتیاز
محتوا
کاربرد
نگارش

نظرات (0)

پیام بگذارید

آخرین ارسال ها

چگونه خود آموزی کنیم؟

چگونه خود آموزی کنیم؟ 00 نظر

5/4/1396 4:17:09 ب.ظ
سه روش از جدید‌ترین روش‌های تدریس

سه روش از جدید‌ترین روش‌های تدریس 11 نظر

4/27/1396 2:51:51 ب.ظ
کارشناسی ارشد مهندسی معماری

کارشناسی ارشد مهندسی معماری 00 نظر

4/27/1396 1:59:37 ب.ظ

ویژه ها

چگونه خود آموزی کنیم؟

چگونه خود آموزی کنیم؟

سه روش از جدید‌ترین روش‌های تدریس

سه روش از جدید‌ترین روش‌های تدریس

کارشناسی ارشد مهندسی معماری

کارشناسی ارشد مهندسی معماری

یادآوری مطالب خوانده شده در گذشته

یادآوری مطالب خوانده شده در گذشته

مطالعه برای آزمون

مطالعه برای آزمون

"یادیز مگ" عضو جدید مجلات آموزشی

"یادیز مگ" عضو جدید مجلات آموزشی